Makale Yazıları

Evcil Hayvanlarımızı Neden Aşılatmalıyız?

Evcil Hayvanlarımızı Neden Aşılatmalıyız?

Evde ya da dışarıda baktığımız canlarımızı pek çok hastalığa karşı koruyabilmemiz için düzenli olarak aşılarını yaptırmalıyız. Yavru kedi ve köpekler ortalama 6-8 haftalık iken annelerini emmeyi bırakıp sütten kesilirler.
Kedilerin Ağız Kokusu Sebepleri Nelerdir?

Kedilerin Ağız Kokusu Sebepleri Nelerdir?

Kedilerin ağız kokusu sebepleri, yetersiz hijyen, kokuya sebep olan bakterilerin dişlerde birikmesi, plak kaynaklı diş eti hastalığı, beslenme düzeni ile ilgili sorunlar, solunum yolu enfeksiyonları, diş çürüğü, ağız yaraları, iç parazit, diş değişimi, karaciğer hastalığı şeklinde ifade edilirler.
Köpek Gençlik Hastalığı (Canine Distemper)

Köpek Gençlik Hastalığı (Canine Distemper)

Köpek gençlik hastalığı, oldukça bulaşıcı ve ölümcül bir viral hastalıktır. Genç, aşılanmamış yavrular ve aşılanmamış yaşlı köpekler hastalığa daha duyarlı olma eğilimindedirler.
Kedilerde Kızgınlık Döneminde Kızgınlığı Atlatması Için Hormon İğnesi Yapılır Mı?

Kedilerde Kızgınlık Döneminde Kızgınlığı Atlatması Için Hormon İğnesi Yapılır Mı?

Kedilerin kızgınlık sürecinde hormon iğnesi, kızgınlık döneminin ertelenmesini sağlayan ilaçtır. Hormon iğnelerinin kullanımı Veteriner Hekimler tarafından önerilmez. Bu iğneler kedinin sağlığına zarar verirken, kedinin doğal hormon yapısını bozarak, ilerleyen süreçte daha büyük problemler yaşanmasına sebep olurlar.
Kedi Ve Köpeklerde Kısırlaştırma

Kedi Ve Köpeklerde Kısırlaştırma

Evet, ilk akla gelen sorulardan biri de kedimi yada köpeğimi neden kısırlaştırmalıyım, bunun için uygun zaman ne zamandır, kısırlaştırıldıktan sonra bizi neler bekliyor, kısırlaştırmanın avantajları ve dezavantajları nelerdir, gibi bir çok soru bizlere gelmektedir. Tabi ki bu sorularınız hayvanınızın evde yaşaması yada dışarıda yaşamasına göre değişiklikler gösterecek ve ayrıca kedi, köpek olması büyük küçük ırk köpek olmasına göre de çeşitli farklılıklar oluşturacaktır.
SOSYAL MEDYA
SEYRANTEPE VETERİNER KLİNİĞİ Seyrantepe Mah. İbrahim Karaoğlanoğlu Cad. No:107/A Kağıthane / İstanbul Gsm: 0546 930 90 43 E-posta: seyrantepeveteriner@gmail.com Web: www.seyrantepeveteriner.com
Bu site Neta Website altyapısı ile hazırlanmıştır.
Daha iyi hizmet sunabilmek için web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş sayılırsınız.
Bizi Arayın